Wiadomości

„Znicz 2021" - zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

Data publikacji 26.10.2021

W związku z dniem Wszystkich Świętych zmieniona zostanie organizacja w ruchu drogowym. Poniżej przedstawiamy ważne informacje dotyczące zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy oraz przewidywanych utrudnień komunikacyjnych na terenie powiatu tarnogórskiego.

Tarnogórscy policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem użytkowników dróg podczas akcji „znicz 2021", apelują o rozwagę i ostrożność oraz przypominają, aby zwracać uwagę na znaki drogowe i polecenia funkcjonariuszy. Od piątku, w niektórych miejscach, w rejonie cmentarzy zostaną wprowadzone czasowe zmiany organizacji ruchu:

  • W Radzionkowie w dniach 30 października do 1 listopada, ulice Orzechowska i Jaśminowa częściowo zostaną wyłączone z ruchu samochodów. Odbywał się będzie tylko ruch pieszych.
  • W Tarnowskich Górach w dniach od 29 października do 3 listopada przy ulicy Gliwickiej od skrzyżowania z ulicą Łomnickiego do ronda przy ulicy Wyszyńskiego zostanie umieszczony dodatkowo znak „zakaz zatrzymywania się".
  • W Tarnowskich Górach w dniach od 29 października do dnia 3 listopada, przy ulicy Wyszyńskiego na odcinku od ulicy Krótkiej do skrzyżowania z Obwodnicą /DK 11/, zostanie umieszczony znak „zakaz zatrzymywania się".
  • W Kaletach od 30 października do 2 listopada zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu na ulicy Pokoju z ruchu dwukierunkowego na ruch jednokierunkowy od ulicy księdza Rogowskiego. W związku z powyższym na wlocie od ulicy księdza Rogowskiego, w ulicę Pokoju, zostanie ustawiony znak D-3 (droga jednokierunkowa) zaś od ulicy Sobieskiego stanie znak B-2 (zakaz wjazdu). Zgodnie z tym ruch samochodów będzie odbywał się od ulicy księdza Rogowskiego - ulicą Pokoju - z wyjazdem przez ulicę Sobieskiego.
  • W Nakle Śląskim przy ulicy Lipowej i Cmentarnej w dniach od 30 października do 2 listopada wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

W zależności od potrzeb i natężenia ruchu, przy innych cmentarzach w powiecie tarnogórskim, ruchem mogą kierować policjanci, dlatego też apelujemy do kierowców o rozwagę i podporządkowanie się poleceniom wydawanym przez mundurowych.

Powrót na górę strony