Wiadomości

Uroczyste obchody Święta Policji w Tarnowskich Górach

Data publikacji 12.07.2021

W piątek 9 lipca w Tarnogórskim Centrum Kultury, tarnogórscy policjanci uczestniczyli w uroczystej zbiórce z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości 70 policjantów z tarnogórskiej komendy i podległych komisariatów, mianowano na wyższe stopnie policyjne. Uroczystość z okazji Święta Policji, które przypada 24 lipca, w 102. rocznicę istnienia Policji Państwowej, honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

Tegoroczne obchody w 102. rocznicę powstania Policji Państwowej honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji generalny inspektor doktor Jarosław Szymczyk. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią uroczysta zbiórka w skromniejszym niż dotychczas gronie rozpoczęła się o godzinie 10:00 w budynku Tarnogórskiego Centrum Kultury. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach młodszy inspektor Sławomir Bylicki przywitał wszystkich zebranych gości. Szef tarnogórskich policjantów złożył również życzenia policjantkom, policjantom, pracownikom Policji oraz ich rodzinom, dziękując za codzienną służbę oraz zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych. Z rąk komendanta Bylickiego mianowania na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 70 policjantów.

Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektora Romana Rabsztyna w korpusie oficerów młodszych na wyższy stopień policyjny mianowano 2 policjantów, w korpusie aspirantów 28 policjantów, a w korpusie podoficerów mianowano 28 funkcjonariuszy. Natomiast rozkazem Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach młodszego inspektora Sławomira Bylickiego, w korpusie szeregowych na wyższy stopień policyjny mianowano 12 policjantów.

Za szczególne zaangażowanie w służbę został wyróżniony Komendant Komisariatu Policji w Kaletach komisarz Tomasz Olczyk, który przedterminowo został awansowany na stopień nadkomisarza Policji.

Na uroczystości, oprócz policjantów, policjantek i pracowników Policji, obecni byli również zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, burmistrzowie, wójtowie, kapelan Policji, a także emeryci policyjni.

Po uroczystościach Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach młodszy inspektor Sławomir Bylicki w asyście zaproszonych gości złożył kwiaty pod pamiątkową tablicą wmurowaną w ścianę frontową budynku tarnogórskiej komendy. Upamiętnia ona policjantów województwa śląskiego pochodzących z ziemi tarnogórskiej, którzy zostali uwięzieni w Ostaszkowie, bestialsko zamordowani wiosną 1940 roku przez sowieckie NKWD w Twerze i pochowani na cmentarzu w Miednoje.

Wszystkim awansowanym policjantom gratulujemy. Dziękujemy zaproszonym gościom, za życzenia, gratulacje oraz słowa uznania.

 • Na zdjęciu widać Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach młodszego inspektora Sławomira Bylickiego, któremu Naczelnik Wydziału Prewencji składa meldunek
 • Na zdjęciu widać stojących na baczność policjantki, policjantów oraz zaproszonych gości
 • Na zdjęciu widać siedzących na sali TCK w fotelach tarnogórskich policjantów
 • Na zdjęciu widać przemawiającego Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach młodszego inspektora Sławomira Bylickiego
 • Na zdjęciu widać siedzących na sali TCK w fotelach tarnogórskich policjantów
 • Na zdjęciu widać siedzących w fotelach emerytów policyjnych Komendanta Tadeusza Stuchlika oraz Pierwszego Zastępcę Zbigniewa Rohrbacha
 • Na zdjęciu widać Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach młodszego inspektora Sławomira Bylickiego, który na scenie wręcza akty mianowania policjantom
 • Na zdjęciu widać Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach młodszego inspektora Sławomira Bylickiego, który na scenie wręcza akty mianowania policjantom
 • Na zdjęciu widać Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach młodszego inspektora Sławomira Bylickiego, który na scenie wręcza akty mianowania policjantom
 • Na zdjęciu widać przemawiąjącą Starostę Tarnogórskiego Panią Krystynę Kosmalę.
 • Na zdjęciu widać Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach młodszego inspektora Sławomira Bylickiego, obok którego siedzi Posłanka na Sejm RP Barbara Dziuk. W tle widać Prokuratora Rejonowego Panią Annę Szymocha-Żak oraz kapelana Policji Joachima Gondro.
 • Na zdjęciu widać trzy harcerki z Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej podczas występu na scenie.
 • Na zdjęciu widać stojących przed tablicą upamiętniającą pomordowanych policjantów: Komendanta Powiatowego Policji w Tarnowskich Górach młodszego inspektora Sławomira Bylickiego, Posłankę na Sejm RP Barbarę Dziuk oraz emeryta policyjnego Komendanta Mirosława Tukaja.
 • Na zdjęciu widać stojących przed tablicą upamiętniającą pomordowanych policjantów: Posłankę na Sejm RP Barbarę Dziuk oraz emeryta policyjnego Komendanta Mirosława Tukaja. Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach młodszy inspektor Sławomir Bylicki, pod tablicą kładzie wiązankę kwiatów.
Powrót na górę strony