Wiadomości

Dwa wypadki z udziałem dzieci. Apelujemy o ostrożność

Data publikacji 03.03.2021

Wczoraj na ulicy Włoskiej i ulicy Pokoju w Tarnowskich Górach doszło do dwóch wypadków z udziałem dzieci. Poruszający się na hulajnogach chłopcy wjechali wprost pod nadjeżdżające auta. 14 i 9-latek z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Przyczyny i okoliczności wypadków wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż przed godziną 15.00 na ulicy Włoskiej w Tarnowskich Górach. Jak wstępnie ustalili policjanci 9-letni chłopiec, który poruszał się na hulajnodze, wjechał na niej wprost przed samochód marki Kia Picanto, którym kierował 37-letni tarnogórzanin. W wyniku zdarzenia młody tarnogórzanin doznał urazu nogi i trafił do szpitala. Kierowca samochodu był trzeźwy.

Drugie zdarzenie miało miejsce po godzinie 18.00 na ulicy Pokoju w Tarnowskich Górach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 14-latek, również jak jego poprzednik, poruszał się na hulajnodze i na przejściu dla pieszych, wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód marki Opel Astra. Autem kierował 20-letni tarnogórzanin. Potrącony 14-letni mieszkaniec Zabrza z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Przyczyny i okoliczności wypadków wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

APELUJEMY do pieszych i prosimy o rozwagę na drodze. Bezpośrednie wtargnięcie na jezdnię w miejscu niedozwolonym, w którym kierowcy w żaden sposób nie są przygotowani na obecność pieszego na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i tragicznych skutków dla nierozważnego pieszego. Ponadto apelujemy, by na co dzień używać elementów odblaskowych. Ten drobny element może mieć wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze.

Naucz swoją rodzinę zasad bezpiecznego poruszania się po drodze!

  • Przechodzenie na zielonym świetle, rozglądanie się przed wejściem na jezdnię i niewybieganie na drogę. To tylko wybrane zasady, które powinno znać każde dziecko. Kiedy dzieci zaczną same poruszać się na rowerze lub nawet hulajnodze powinny znać i przestrzegać zasad pierwszeństwa przejazdu. Ich znajomość ułatwi dziecku poruszanie się i pozwoli uniknąć zderzeń z innymi użytkownikami drogi.

Sam dawaj przykład najmłodszym!

  • Należy pamiętać, że to dorośli są najważniejszymi autorytetami dla dzieci, dlatego sami muszą przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa. Zasady poruszania się po drodze dla dzieci nie różnią się zbytnio od tych dla dorosłych. Na każdym kroku powinniśmy więc dawać dobry przykład. Trudno wymagać od dziecka przepisów, których sami nie przestrzegamy! Wychowany w środowisku, w którym przestrzega się zasad bezpieczeństwa, maluch nauczy się ich automatycznie.
  • Na zdjęciu widać przejście dla pieszych. W tle zdjęcia widać policyjne radiowozy oraz uszkodzony samochód osobowy.
  • Na zdjęciu widać uszkodzony samochód osobowy. W tle zdjęcia widać policyjne radiowozy, przed którymi znajduje się policjant z drogówki.
  • Na zdjęciu widać leżącą na drodze hulajnogę.  W tle zdjęcia widać policyjne radiowozy oraz uszkodzony samochód osobowy.