Wiadomości

Areszt dla sprawców rozbojów i kradzieży zuchwałej

Data publikacji 25.02.2021

Policjanci z Pyrzowic zatrzymali sprawców podejrzanych o rozbój oraz szereg innych przestępstw. 39-letni mężczyzna i kobieta od grudnia 2020 roku między innymi używając przemocy, okradali mieszkankę powiatu tarnogórskiego. Decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

O kradzieżach sprzętu z domu mieszkanki gminy Ożarowice, policjanci z Pyrzowic dowiedzieli się w grudniu 2020 roku. Z domu poszkodowanej 52-latki złodzieje ukradli między innymi rower, piec kuchenny, pralki, zmywarkę oraz telefony komórkowe. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 6,5 tys. złotych. Sprawcy pojawili się ponownie. Używając przemocy, zabrali kobiecie kartę bankomatową i kilkaset złotych. Bijąc kobietę pięściami po głowie, ukradli jej lodówkę.

Sprawą cały czas zajmowali się policjanci, którzy sprawdzając pozyskane informacje, próbowali namierzyć sprawców. Ponadto rejon, w którym zamieszkiwała pokrzywdzona 52-latka, był często sprawdzany przez policyjne patrole.

W nocy z poniedziałku na wtorek, podczas patrolu, policjanci z Pyrzowic zauważyli, że pod domem okradzionej mieszkanki powiatu tarnogórskiego był zaparkowany pojazd. Policjanci postanowili sprawdzić, czy właścicielka posesji nie potrzebuje pomocy. Okazało się, że kobieta jej potrzebowała…

Posesja była oświetlona, a po domu poruszały się nieznane osoby. Policjanci weszli do mieszkania, a będąca w nim właścicielka powiedziała stróżom prawa, że są w nim nieznane jej osoby, które próbują ją okraść.

Policjanci zastali 39-letnią kobietę oraz będącego w tym samym wieku mężczyznę. Sprawcy tłumaczyli, że przyjechali do 52-latki, ponieważ chcieli jej pomóc przy awarii pieca. Policjanci nie uwierzyli w te wyjaśnienia i ich zatrzymali. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli karty bankomatowe i dokumenty należące do 52-latki oraz skradziony wcześniej sprzęt agd. Policjanci z Pyrzowic odzyskali mienie i przekazali je prawowitej właścicielce.

Zatrzymana mieszkanka Piekar Śląskich oraz mieszkaniec Bytomia trafili do policyjnej celi. Wczoraj prokurator przedstawił im szereg zarzutów. Są podejrzani o rozboje, kradzież i kradzież zuchwałą oraz zniszczenie mienia. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował sprawców na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Natomiast kara dla kobiety może zostać zwiększona o połowę, gdyż sprawczyni działała w warunkach recydywy.