Wiadomości

Pieszy wpadł pod ciężarówkę. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 22.01.2021

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach. Kierowca ciężarówki potrącił mężczyznę, który wbiegł na jezdnię. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala i po kilkunastu godzinach zmarł. Sprawę wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

Do wypadku doszło wczoraj tuż po godzinie 14:00 na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, z nieustalonych przyczyn wbiegł na jezdnię i został potrącony przez samochód ciężarowy, którym kierował 66-letni tarnogórzanin. W wyniku potrącenia mężczyzna z obrażeniami kończyn oraz głowy, trafił do szpitala. Niestety, po kilkunastu godzinach 24-latek zmarł. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają tarnogórscy śledczy pod nadzorem prokuratora.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują, by piesi nie wchodzili bezpośrednio na jezdnię przed nadjeżdżający pojazd. Mimo że pieszy na przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem, to obowiązany jest zachować szczególną ostrożność, przechodząc przez jezdnię. Do potrąceń pieszych dochodzi również na skutek przekraczania przez nich jezdni w niedozwolonym miejscu oraz nieostrożnego wejścia na jezdnię zza pojazdu czy też przeszkody. Bardzo często piesi, poruszając się po drodze po zmierzchu, zapominają nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Co do zasady, pieszy poruszający się po drodze, po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.