Wiadomości

Pijany kierowca zatrzymany po reakcji świadka

Data publikacji 20.01.2021

Po raz kolejny sygnał od świadka pozwolił na szybkie zatrzymanie pijanego kierowcy. Niebezpieczne manewry na drodze, zaniepokoiły osobę zgłaszającą. Dzięki krótkiej informacji policjanci zatrzymali 32-latka, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Zdecydowana reakcja świadka pomogła zatrzymać policjantom nietrzeźwego kierowcę. W ręce mundurowych wpadł 32-latek, który przemieszczając się tarnogórskimi ulicami, wykonywał niebezpieczne manewry. Nic dziwnego, że kierowca Fiata Ducato zwrócił uwagę osoby zgłaszającej. Tarnogórzanin w wydychanym powietrzu miała ponad 3 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej 32-latek wkrótce stanie przed sądem. Tarnogórzaninowi grozi zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.