Wiadomości

Kolejny kierowca z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany przez dzielnicowego

Data publikacji 15.01.2021

Dzielnicowy zatrzymał 20-latka, który kierował samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawą mieszkańca Tarnowskich Gór zajmie się sąd. Za złamanie sądowego zakazu, grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj na ulicy Staropolskiej w Tarnowskich Górach, dzielnicowy zwrócił uwagę na samochód marki Audi A3, którym mogła kierować osoba posiadająca sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, dlatego policjant postanowił zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Szybko okazało się, że intuicja mundurowego nie zawiodła. Za kierownicą auta siedział 20-letni tarnogórzanin, który posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2022 roku.

Sprawą mieszkańca Tarnowskich Gór zajmie się sąd. Za złamanie zakazu, grozi mu do 5 lat więzienia.

Przestępstwo z art. 244 k.k. polega na niezastosowaniu się do zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego przez sąd w związku z wcześniej popełnionym przez kierowcę przestępstwem. Popełnia je osoba, która np. kieruje samochodem po drodze publicznej, pomimo że wcześniej została skazana i wiąże ją kilkuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnienie przestępstwa z art. 244 k.k. grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.