Wiadomości

Dbamy o bezpieczeństwo i utrzymanie kwarantanny w powiecie

Data publikacji 17.03.2020

Policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Tarnowskich Gór i całego powiatu. Mundurowi wspierają służby sanitarne, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy. Działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, a mają na celu ograniczenie zakażeń.

Każdy pacjent objęty kwarantanną domową musi być odpowiedzialny i nie narażać innych na ryzyko. Resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Tarnogórscy policjanci, wspierając służby sanitarne, przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy. Sprawdzenie odbywa się w pobliżu miejsca kwarantanny, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu.

Dzielnicowi oraz policjanci z patrolu, którzy sprawdzają miejsce pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej, nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu, nie wchodzą do domu czy mieszkań. W każdym przypadku, gdy zajdzie potrzeba bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną, policjanci będą postępować zgodnie z wytycznymi inspektorów sanitarnych.

Dodatkowo na wyposażeniu każdego patrolu, znajdują się również środki ochrony sanitarnej, dedykowane do zadań związanych z koronawirusem, by w razie konieczności go użyć. Przypominamy, aby osoby objęte kwarantanną stosowały się do zaleceń służb sanitarnych. Apelujemy o wzajemne wsparcie i rozważne zachowania.

  • na zdjęciu: policjant w trakcie kontroli miejsca kwaratntanny, rozmawia przez telefon
  • na zdjęciu: policjant w trakcie przeglądu środków do dezynfekcji
  • na zdjęciu: policjant w trakcie przeglądu środków do dezynfekcji
  • na zdjęciu: policjant w trakcie przeglądu środków ochrony osobistej
  • na zdjęciu: środki do dezynfekcji w KPP Tarnowskie Góry
  • na zdjęciu: policjanci w radiowozie w trakcie dojazdu do miejsca zamieszkania osób będących w kwarantannie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.12 MB)

Powrót na górę strony