Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Kaletach na Tarnogórskiej

Data publikacji 06.03.2019

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 908. Kierujący samochodem osobowym z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się z jadącą z przeciwka ciężarówką. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierowca osobówki.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie czternastej na trasie między Miasteczkiem Śląskim a Kaletami. Kierujący 69-letni kierowca osobowej skody z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym volvo kierowanym przez 34-latka. Mężczyzna który zginął to obywatel Stanów Zjednoczonych, który mieszkał w Czechach. Osobowa skoda jechała w kierunku Tarnowskich Gór. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci i straż pożarna. Droga była zablokowana przez kilka godzin a policjanci wyznaczyli objazdy. Okoliczności zdarzenia wyjaśniane będą przez miejscową prokuraturę przy współpracy z tarnogórską jednostką policji.

Nie podlega dyskusji fakt, że na drodze musi uważać każdy uczestnik ruchu. Kierowca, rowerzysta i oczywiście pieszy. Okoliczności zdarzeń bywają najróżniejsze, zawsze jednak liczą się sekundy. Pamiętajmy, na drodze trudno o margines błędu. Dlatego apelujemy: uważajmy i nie powodujmy sytuacji niebezpiecznych.

Ku przestrodze publikujemy zdjęcia z wypadku.

 

  • Radiowóz stojący na drodze dw 908, w tle wóz straży pożarnej i znak drogowy z napisem Miotek
  • stojący na drodze rozbity samochód ciężarowy koloru białego w tle rozbity pojazd skoda
  • stojący rozbity samochód ciężarowy koloru białego,  w tle pracujące służby
  • pora nocna, rozbity samochód, pocięty przez strażaków, w tle pracujące służby i wóz strażacki
  • policjant w mundurze przy rozbitym wraku samochodu osobowego,  w tle pracujące służby i rozbity płot
  • oświetlony wóz strażacki, strażacy stojący, w tle rozbity samochód osobowy
Powrót na górę strony