Galeria zdjęć i filmów

Zdążyli z pomocą na czas

Gdyby nie zdecydowana i skuteczna interwencja mundurowych z Tarnowskich Gór, mogłoby dojść do tragedii. Policjanci na czas udzielili pomocy 75-latkowi, który leżał nieprzytomny na chodniku. Okazało się, że mężczyzna zasłabł wskutek przegrzania organizmu na słońcu. Stróże prawa udzielili mu pierwszej pomocy, a załoga karetki przetransportowała go do szpitala.

Oficer dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał informację, że nieopodal jednej ze stacji paliw w Miasteczku Śląskim leży nieprzytomny mężczyzna. Natychmiast na miejsce skierowano patrol policji i powiadomiono służby medyczne. Policjanci potwierdzili dyżurnemu zgłoszenie i natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. W pierwszej kolejności, musieli ochronić go przed palącym słońcem. W tym celu wnieśli go do lokalu gastronomicznego. Tam, do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, nieustannie monitorowali jego funkcje życiowe. Okazało się, że 75- latek zbyt długo przebywał na słońcu. Wysokie temperatury miały bardzo negatywny wpływ na jego zdrowie i ostatecznie doprowadziły do utraty przytomności. Szczęśliwie, szybka interwencja odpowiednich służb pozwoliła uniknąć tragedii.

Pamiętajmy!

Zdrowie seniora podczas upałów może poważnie ucierpieć. Jeżeli pomoc nie zostanie udzielona na czas, może dojść do udaru. Wysokie temperatury i duże nasłonecznienie często prowadzą bowiem do przegrzania organizmu, które jest bardzo niebezpieczne dla starszych osób. Objawy przegrzania organizmu są bardzo charakterystyczne. Jako pierwsze pojawia się uczucie gorąca, twarz staje się zaczerwieniona, a w skrajnych przypadkach taka osoba możne mieć problemy z widzeniem i zaburzenia świadomości. Często towarzyszą temu również przyspieszone bicie serca, problemy z oddychaniem, a nawet omdlenia. Nie można bagatelizować takich sytuacji. Koniecznie trzeba wezwać lekarza lub zadzwonić na numer alarmowy!

Powrót na górę strony