Galeria zdjęć i filmów

Tarnogórscy policjanci całym sercem wspierają Wiktorię

Policjanci ze strumieńskiego komisariatu rozpoczęli wczoraj szósty etap rowerowej sztafety. Był to bardzo ważny, jak nie najważniejszy odcinek, ponieważ osobiście wzięła w nim udział sama Wiktoria! Sztafeta dotarła do tarnogórskiej komendy, gdzie przywitał ją Zastępca Komendanta Powiatowego Policji kom. Zbigniew Rohrbach. Głównym celem wyprawy jest zbiórka pieniędzy dla ciężko chorej Wiktorii Gruszki. Akcję wsparli policjanci z Tarnowskich Gór, podległych komisariatów oraz pracownicy cywilni.

Wczoraj o 7.00 rano ruszył kolejny, VI już etap wyprawy "Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego", zorganizowanej na rzecz ciężko chorej, 16-letniej córki dzielnicowego z Pyskowic. W liczącej około 100 kilometrowej trasie, wiodącej przez powiat tarnogórski, policjanci ze strumieńskiego komisariatu odwiedzili tarnogórską komendę oraz pięć podległych komisariatów w Zbrosławicach, Radzionkowie, Pyrzowicach, Kaletach oraz Tworogu. Dużą niespodzianką, przyjemnością i wyróżnieniem dla tarnogórskich policjantów było spotkanie z samą Wiktorią Gruszką, która osobiście wzięła udział w tym etapie wyprawy. Przed komisariatem w Pyrzowicach na rowerową sztafetę czekały lokalne media. Również tam, do akcji przyłączyli się funkcjonariusze Straży Granicznej z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice – Pyrzowice. Dzięki władzom lotniska, Wiktoria miała okazję zwiedzić Międzynarodowy Port Lotniczy oraz z bliska zobaczyć samoloty pasażerskie. Do policjantów ze Strumienia, dołączyli miejscowi stróże prawa, którzy w umundurowaniu, na rowerach służbowych, pokonali ten odcinek trasy. Szósty etap rowerowej sztafety zakończył się w Komisariacie Policji w Tworogu. Dzisiaj komendant Komisariatu Policji w Tworogu i policjanci dołączyli do sztafety i przejechali z nią do Lublińca.

Wiktoria! Tarnogórscy policjanci całym sercem są z Tobą. Życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia.

Głównym celem wyprawy jest zbiórka pieniędzy na operację i leczenie 16- letniej Wiktorii Gruszki, córki naszego kolegi - dzielnicowego Grzegorza Kacana z Komisariatu Policji w Pyskowicach. Na ten cel policjanci z tarnogórskiej komendy oraz policjanci z podległych komisariatów zebrali prawie 1300 zł. Zbiórka się jeszcze jednak nie skończyła i wciąż można wesprzeć chorą nastolatkę. Każdy kto popiera inicjatywę, może też w każdej chwili dołączyć do sztafety na jej kolejnych etapach.

Nie trzeba być mundurowym, aby dołączyć się do wspólnej pomocy dla ciężko chorej Wiktorii. Każdy może tego dokonać, wpłacając pieniądze na poniższe konto:

Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM Sezam

44-141 Gliwice, ul. Parkowa 5

nr konta 09 1050 1298 1000 0023 1409 9488

z dopiskiem „Wiktoria Gruszka - Policja”

Dziękujemy!

 • KPP Tarnowskie Góry
 • KPP Tarnowskie Góry
 • KPP Tarnowskie Góry
 • KPP Tarnowskie Góry
 • KPP Tarnowskie Góry
 • KP Pyrzowice
 • KP Pyrzowice
 • KP Kalety
 • KP Kalety
 • KP Radzionków
 • KP Zbrosławice
 • KP Tworóg

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.87 MB)

Powrót na górę strony