Galeria zdjęć i filmów

Tarnogórski kryminalny na podium w Konkursie "Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego w 2017 roku"

Od kilku dni toczyła się rywalizacja stróżów prawa w konkursie "Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego w 2017 r." Wczoraj nastąpiło jego ostateczne rozstrzygnięcie i wyłonienie zwycięzców. Policjant operacyjny wydziału kryminalnego tarnogórskiej komendy zajął pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej konkursu „najlepszy policjant operacyjno-rozpoznawczy”.

Od minionej środy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach toczyła się rywalizacja policjantów w konkursie "Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego w 2017r.". Eliminacje wojewódzkie miały na celu wytypowanie najlepszych policjantów służby kryminalnej, którzy następnie będą reprezentować nasz garnizon w ogólnopolskim konkursie. W zmaganiach brali udział stróże prawa, którzy na co dzień pracują przy obsłudze zdarzeń kryminalnych. W skład każdej grupy wchodziło czterech policjantów: służby dochodzeniowo-śledczej, operacyjno-rozpoznawczej, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz, który pełni nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.

Konkurs podzielony był na cztery etapy, obejmujące zakres wiedzy dla poszczególnych policjantów:

  • sprawdzian wiedzy praktycznej (kazus),
  • sprawdzian wiedzy zawodowej (test wiedzy),
  • sprawdzian umiejętności strzeleckich,
  • sprawdzian umiejętności udzielania pierwszej pomocy,
  • sprawdzian sprawnościowy.

Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się wczoraj, w rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej. Laureatów zmagań wyłoniła komisja, natomiast nagrody wręczył pełniący obowiązki Zastępcy Naczelnika Wydziału Doboru i Szkolenia, kom. Paweł Komenda oraz Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, kom. Radosław Kacprzak, którzy pogratulowali zwycięzcom i podziękowali za codzienną pracę.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, natomiast asp. Jarosławowi D. życzymy dalszych sukcesów w macierzystej jednostce.

Powrót na górę strony