Galeria zdjęć i filmów

Policjanci na podium II Tarnogórskiego Półmaratonu

W Tarnowskich Górach odbył się II Tarnogórski Półmaraton „Tak dla transplantacji”. W zmaganiach uczestniczyło prawie 600 osób w tym kilkunastu policjantów. Uczestnicy półmaratonu mieli do pokonania dystans 21,1KM. Nad ich bezpieczeństwem czuwali tarnogórscy policjanci.

Drugi tarnogórski półmaraton można uznać za szczególnie udany. Zarówno pod względem wspaniałego wydarzenia sportowego w mieście gwarków, jak również pod względem zapewnienia bezpieczeństwa i porządku podczas biegowej zabawy. W tym dniu na skrzyżowaniach w newralgicznych punktach miasta można było spotkać wielu umundurowanych tarnogórskich policjantów, którzy wraz z wolontariuszami organizatora, dbali o bezpieczeństwo uczestników biegowego święta. Na trasie biegu można było spotkać także kilkunastu policjantów w strojach sportowych. Wraz z innymi licznymi uczestnikami zmierzyli się z dystansem 21,1 km. Trasa biegu przebiegała tarnogórskimi ulicami i tworzyły ją 4 pętle. Rozpoczęcie i zakończenie biegu odbyło się na rynku miasta. Przed biegiem głównym przeprowadzono rozgrzewkę pod czujnym okiem instruktorów wychowania fizycznego. Punktualnie o godzinie 10:00 wystartowało prawie 600 zawodników, którzy do pokonania mieli dystans 10 lub 21,1 kilometrów. W półmaratonie tarnogórskim była prowadzona klasyfikacja najlepszy Policjant i Policjantka.

W klasyfikacji najlepsza policjantka:

  • I miejsce zajęła Agnieszka Czyżewska z KPP Lubliniec z czasem 1:39:26
  • II miejsce zajęła Agnieszka Ziaja z KPP Lubliniec z czasem 2:03:16

W klasyfikacji najlepszy policjant:

  • I miejsce zajął Roman Cichoń z KPP Tarnowskie Góry z czasem 1:19:40
  • II miejsce zajął emerytowany policjant KPP Tarnowskie Góry Jacek Mateja z czasem 1:30:20
  • III miejsce zajął Mariusz Kwaśniok z KP Pyskowice z czasem 1:30:36

Nagrody w tej kategorii ufundował Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Tadeusz Stuchlik. Na koniec zawodów szef tarnogórskiej policji wraz z Starostą tarnogórskim Krystyną Kosmala oraz Burmistrzem Miasta Arkaduszem Czech wręczyli policjantom nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach biegowych.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.06 MB)

Powrót na górę strony