Galeria zdjęć i filmów

Dzielnicowi wzięli udział w ogólnopolskim badaniu liczby osób bezdomnych

W ramach ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych, tarnogórscy policjanci wspólnie z pracownikiem socjalnym zajmującym się problemem bezdomności sprawdzali miejsca, w których przebywają bezdomni. Celem akcji jest poznanie obecnej skali bezdomności w Polsce.

Tarnogórscy dzielnicowi wspólnie z pracownikiem socjalnym zajmującym się problemem bezdomności sprawdzali miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Dzisiejsze działania odbyły się w ramach ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych. Celem akcji jest poznanie obecnej skali bezdomności w Polsce w tym w powiecie tarnogórskim. Informacje uzyskane w wyniku badania mogą zostać wykorzystane przez gminy do uwzględnienia problemu bezdomności w gminnych strategiach rozwiązywania problemów społecznych, czy podejmowaniu decyzji w zakresie działań związanych z polityką mieszkaniową gmin, dotyczącą np. liczby noclegowni czy schronisk dla osób bezdomnych. Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych jest okazją do poznania miejsc grupowania się osób bezdomnych na danym terenie oraz umożliwia udzielenie bezpośredniej pomocy osobom bezdomnym choćby poprzez dostarczenie posiłku czy ciepłej odzieży.

Mróz nie odpuszcza, dlatego tarnogórscy dzielnicowi nie pozostają obojętni na los osób potrzebujących pomocy, a narażonych na zamarznięcie. Systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. W ostatnich dniach znacznie obniżyła się temperatura. Chłody stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz dla osób będących pod wpływem alkoholu. Dlatego tarnogórscy dzielnicowi, podczas służby, systematycznie sprawdzają miejsca, w których przebywać mogą bezdomni. Pustostany, prowizoryczne altany czy ogródki działkowe to miejsca codziennie kontrolowane przez mundurowych. Stróże prawa napotkane osoby bezdomne namawiają do skorzystania z pomocy instytucji, które pomogą przetrwać okres niskich temperatur.

Apelujemy o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub ubranych niestosownie do pory roku. Zwracajmy szczególną uwagę na osoby starsze, bezdomne, nietrzeźwe. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod telefony alarmowe 997 lub 112.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.58 MB)

Powrót na górę strony