Galeria zdjęć i filmów

VW T6 i Skoda Yeti dla tarnogórskich policjantów

Policjanci z komendy w Tarnowskich Górach otrzymali dwa nowe radiowozy. Z zakupionych dla Polskiej Policji radiowozów, dwa trafiły właśnie do tarnogórskich mundurowych. VW T6 będzie służyć policjantom z referatu patrolowo-interwencyjnego, natomiast Skoda Yeti została przydzielona do Komisariatu Policji w Radzionkowie. Środki na zakup nowych radiowozów pochodzą z budżetu państwa.

Radiowozy zostały zakupione w drodze przetargu, przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Do jednostek Policji w całym kraju trafiło łącznie 100 volkswagenów T6 z dwulitrowym silnikiem benzynowym o mocy 150 KM. Koszt jednego pojazdu, przystosowanego już do służby w Policji to 165 tysięcy złotych. Środki na ich zakup przekazane zostały przez Komendę Główną Policji. Po wszystkich niezbędnych modyfikacjach, które przeprowadzono w fabryce Volkswagena, pojazdy trafiły do komend w całej Polsce.

Z jednego z nich korzystają już tarnogórscy stróże prawa, a dokładniej policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego. Furgonem może podróżować 5 policjantów oraz 2 osoby zatrzymane. Skoda Yeti wyposażona jest w sygnalizację świetlno-dźwiękową i nowoczesne, cyfrowe środki łączności. Nowy samochód służbowy trafi do policjantów z Radzionkowa, aby wspomagał ich podczas codziennej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Skoda będzie służyła do patrolowania trudnego terenu i rozległego obszaru obsługiwanego przez Komisariat Policji w Radzionkowie.

Nowe samochody z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i odwiedzających miasto turystów. Sprawny pojazd to szansa, by policjanci szybciej dojechali na miejsce zdarzenia i skuteczniej zareagowali na zgłaszane przestępstwa.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.55 MB)

Powrót na górę strony