Galeria zdjęć i filmów

Policjanci podsumowali "Gwarki 2016"

Codziennie na każdej zmianie kilkudziesięciu policjantów z tarnogórskiej komendy wspieranych przez policjantów z katowickich oddziałów prewencji dbali o bezpieczeństwo podczas tarnogórskiego święta „Gwarków”.

Przez ostatnie trzy dni na ulicach naszego miasta można było spotkać wzmożone patrole, zarówno policjantów umundurowanych jak i kryminalnych. Podsumowując przebieg tegorocznego święta „Gwarków 2016” można śmiało powiedzieć że nasi mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie. Tarnogórscy policjanci, na specjalnie dla tego celu przygotowanym stanowisku kierowania, czuwali nad bezpieczeństwem bawiących się osób. Dodatkowy system monitorowania, obejmujący swoim zasięgiem miejsca na co dzień nie wymagające stałego nadzoru, pozwolił na szybkie i sprawne reakcje policjantów na wszelakiego rodzaju próby zakłócenia porządku. Ponadto na terenie miasta 22 kamery monitoringu obsługiwane przez straż miejską, jak również dyżurujących policjantów wydziału kryminalnego pozwoliły na zapobieganie wszelkim sytuacjom, które mogły stać się zagrożeniem dla świętujących uczestników imprezy. Tarnogórscy policjanci oprócz codziennych zadań związanych z bezpieczeństwem mieszkańców, uczestniczyli również w zabezpieczeniu pochodu, który przeszedł ulicami naszego miasta. Każda tego rodzaju impreza to duże wyzwanie logistyczne, które pozwala na zdobywanie kolejnych doświadczeń.

Podczas trzech dni policjanci wykonujący zadania w związku zabezpieczeniem „Gwarków” przeprowadzili 76 interwencji, nałożyli 73 mandaty, zastosowali 42 pouczenia oraz sporządzili dokumentację do 10 wniosków do sądu o ukaranie. Do wytrzeźwienia oraz policyjnego aresztu doprowadzono 17 osób. Na gorącym uczynku przestępstwa zostało zatrzymanych 9 osób oraz 2 osoby poszukiwane.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.05 MB)

Powrót na górę strony