Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Dzięki świadkowi zatrzymano nietrzeźwego kierowcę

Kolejny raz dzięki pomocy świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Krótka informacja pozwoliła na zatrzymanie i wyeliminowanie z ruchu drogowego 53-latka, który jadąc samochodem miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Po raz kolejny zdecydowana reakcja świadka pomogła policjantom zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Zgłaszającego, jadącego za samochodem marki Opel Zafira, zaniepokoiły manewry wykonywane przez kierowcę tego auta, który jechał „od krawężnika do krawężnika”. Kiedy w pewnej chwili samochód się zatrzymał, zgłaszający zauważył, że kierowca był kompletnie pijany.

Mężczyzna o swoich podejrzeniach powiadomił policjantów i dalej jechał za samochodem.

Policjanci dotarli na miejsce, gdzie zauważyli samochód ze zgłoszenia. Sprawca zdążył wyjść z auta i pójść do mieszkania. Kiedy do jego drzwi zapukali policjanci, mężczyzna był zaskoczony ich wizytom. Twierdził, że nic nie pił. Badanie stanu trzeźwości wykazało coś zupełnie innego. W organizmie obywatela Ukrainy znajdowały się ponad 2 promile alkoholu.

Sprawca został przewieziony do tarnogórskiej komendy. Na miejscu 53-latek odmówił kolejnego badania stanu trzeźwości. Policjanci zabrali go do szpitala, gdzie pobrano mu krew.

O dalszym losie 53-letniego obywatela Ukrainy zadecyduje prokurator i sąd. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara do 2 lat więzienia.

Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Powrót na górę strony