Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Świadek zareagował, a policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany po reakcji świadka. Dzięki krótkiej informacji policjanci zatrzymali 22-latka, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Zdecydowana reakcja świadka pomogła zatrzymać policjantom nietrzeźwego kierowcę. Wczoraj na ulicy Bytomskiej w Tarnowskich Górach, w ręce mundurowych wpadł 22-latek. Mężczyzna kierował fordem, będąc kompletnie pijany. Obywatel Ukrainy w wydychanym powietrzu miał blisko 3 promile alkoholu.

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej sprawca wkrótce stanie przed sądem. Oprócz utraty prawa jazdy mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna, a nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Powrót na górę strony