Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Pijany kierowca zatrzymany po reakcji świadka

Po raz kolejny sygnał od świadka pozwolił na szybkie zatrzymanie pijanego kierowcy. Dzięki krótkiej informacji policjanci zatrzymali 67-latka, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wyraźny sprzeciw społeczny i brak aprobaty dla kierowców na „podwójnym gazie” powoduje eliminację zagrożeń w ruchu drogowym, co wpływa na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Zdecydowana reakcja świadka pomogła zatrzymać policjantom nietrzeźwego kierowcę. Świadek zgłosił policjantom, że jechał za kierowcą mazdy, który jadąc „wężykiem” ulicą Zagórską w Tarnowskich Górach, co chwilę wjeżdżał na przydrożny krawężnik. Na miejsce natychmiast ruszył dzielnicowy oraz policjanci z drogówki.

Na Obwodnicy w Tarnowskich Górach policjanci zatrzymali kierowcę mazdy do kontroli drogowej. Okazało się, że siedzący za kierownicą samochodu 67-letni mieszkaniec Lublińca był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Sprawcy od razu zatrzymano prawo jazdy.

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej 67-latek wkrótce stanie przed sądem. Oprócz utraty prawa jazdy mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna, a nawet kara 2 lat więzienia.

Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Powrót na górę strony