Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany po reakcji świadka

Praktycznie każdego tygodnia policjanci zatrzymują pijanych kierowców dzięki zgłoszeniom osób. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. Świadkowie często sami ujmują nietrzeźwych kierowców lub powiadamiają o swoich podejrzeniach policjantów. Przekonał się o tym 51-latek, którego podejrzaną jazdę samochodem zauważył zgłaszający.

Wczoraj tuż po godzinie 19:00 dyżurny tarnogórskiej jednostki, otrzymał informację, że Obwodnicą w kierunku Parku Wodnego jechał kierowca BMW, którego styl jazdy wskazywał, że może być pijany. Zgłaszający jechał za samochodem i informował policjantów.

Na miejsce zgłoszenia natychmiast pojechali policjanci, którzy zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Za kierownicą BMW siedział 51-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej zgłaszającego nieodpowiedzialny kierowca wkrótce stanie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz kara 2 lat więzienia.

Zgłaszającemu, który zareagował na zagrożenie, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii.

Powrót na górę strony