Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Pijany kierowca namierzony przez świadka

Zdecydowana reakcja świadka pomogła zatrzymać policjantom nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający widząc, że kierowca motoroweru jest kompletnie pijany, zabrał mu kluczyki ze stacyjki i powiadomił policjantów. Biorąc pod uwagę stan upojenia alkoholowego 42-latka, można stwierdzić, że reakcja przypadkowej osoby pozwoliła uniknąć drogowej tragedii.

W miniony piątek policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Gliwickiej w Tarnowskich Górach został ujęty pijany kierowca motoroweru. Świadek natychmiast zareagował i zabrał kluczyki ze stacyjki skutera.

42-latek trafił do komendy. Mundurowi wykonali badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że w organizmie mężczyzny znajdowały się 2 promile alkoholu. Mieszkańcowi Zabrza za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara 2 lat więzienia. Najważniejsze jednak jest to, że dzięki reakcji przypadkowej osoby, być może udało się uniknąć drogowej tragedii.

Zgłaszającemu, który zareagował na zagrożenie, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków.

Powrót na górę strony